Archiv rubriky: Kalendář akcí

VI. ročník Cesta ženy – matky

Těším se na setkání na úžasném festivalu pro podporu přirozeného těhotenství a porodu. Osobně vás ráda potkám na své přednášce Aromaterapie v těhotenství a během porodu 11. 11. 2017 od 13:50 – 14:35 tentokrát na adrese Husova 11, Plzeň.

 

Rození a umírání (dvě strany jedné mince)

Přednáška Lucie Kašové. Rození a umírání očima porodní asistentky. Jak jsou si oba procesy podobné. Jaké je to doma a jaké v nemocnici. Jak prožívají rodiče porod a jak děti odcházení svých rodičů. Proč je dobré žít s vědomím smrtelnosti a proč je dobré umírat připravený a smířený. Jaký mají význam rituály spojené s příchodem dítěte a s odchodem člověka a jak jsou si podobné. Proč v některých kulturách pláčou obráceně.
Je mnoho těch, kteří prožívají pocit nenaplnění, bolesti nebo křivdy z toho, že nemohli přivítat své dítě nebo se nemohli rozloučit se svými blízkými. Podělím se s vámi o příběhy, protože vyprávění příběhů je léčivé a očistné. Ráda si naopak poslechnu vaše vyprávění, názory nebo zkušenosti.

Vstupenky na místě: cena 50 Kč

 

Fotka uživatele Pracovna ŽENY sro Plzeň.

Ženy s.r.o. a Lucka Kašová Vás zvou na cyklus seminářů o ženství.

Přijměte samy sebe a svoje proměny a začněte je využívat. Využívejte svých ženských darů opravdu na maximum.

Podzimní termíny volně navazujících seminářů:
5.10. Cykly v životě ženy
Společně se zamyslíte a popovídáte si o souvislostech mezi přírodními a životními cykly. Zrcadlení životních cyklů do lunárního cyklu ženy. Jak se připravit na další etapu svého života…
9.11. Menstruace je dar
Jak poučit dceru o příchodu menstruačního cyklu. Proč by to měla udělat matka a nikoliv zdravotnická nebo školní instituce..
14.12. Když miminko nepřichází
Jak dlouho čekat? Žijeme v uspěchané době a tak často volíme nejkratší řešení. Přijďte si na toto téma otevřeně popovídat do bezpečného kruhu žen a zjistit jejich zkušenosti a vyvbrat pro sebe ty nejlepší možnosti.

Vstupné na 1 seminář: 350 Kč/1 os.
Přihlášky na e-mail: pracovna.plzen@zenysro.cz a platba předem na bankovní účet č.: 241145681/0300 .

Těšíme se na vás!

 

Oslava letního Slunovratu

Milé ženy,

přidejte se k nám v tento výjimečný čas k oslavě letního Slunovratu, tak jako bylo zvykem už v dobách Keltů a Slovanů. Během společné práce budeme moci odevzdat naše křivdy, viny, stud a strachy, které souvisí s ženskými tématy jako jsou menstruace, potraty, nenarozené děti, traumata spojená s porodem a poporodním obdobím. Budeme hojit vztahy  a poděkujeme za plnost života!

Vítány jsou všechny ženy bez rozdílu věku.

V úterý 20. června v 18:00 (konec ve 21:00) v Plzni na ZASTÁVCE, Přeštická 4

Doporučujeme přijít v sukni ideálně modré barvy, s sebou je vhodný také velký šátek či sarong a předmět, který máte spojený s tímto obdobím. Nic není povinné, pouze doporučené.

Večerem provází a na všechny se těší Lucie Kašová.

Přihlášky posílejte na mail: petra.plucnarova@post.cz, tel. 607748692

Cena dle vašeho uvážení: 180 – 300 Kč (platba na místě)

Těšíme se na Vás!

 

Svobodná menstruace

imagesSrdečně zvu v rámci Týdne červeného stanu na seminář Svobodná menstruace. Menstruace je doba, kdy mají ženy nejlepší schopnost najít podstatu věcí, vysnít řešení problémů. Je to období, kdy je žena moudrá a plná klidu. Po tomto setkání se budete na menstruaci těšit.
Kde: Brána k dětem Plzeň
Dům U Slunce, Na Roudné 105/1, Plzeň 301 00

Kdy: 22. listopadu 2016 od 16:30 – 18:00

Vstupné: 150,-Kč

 

Cesta ženy – matky

letacek4-jpgJiž 5. ročník festivalu věnovaný těhotenství, porodu a rodičovství.

12. listopadu 2016, náměstí Odboje 18, Plzeň

Od 10:15 přednáška Lucky Kašové

ZÁZRAČNÁ SÍLA PLACENTY

Těším se na viděnou

 

 

Užitečné rady o těhotenství, porodu a kojení

Přiblížilo se 3. poslední setkání v rámci cyklu

RADOST BÝT ŽENOU II

Užitečné rady o těhotenství, porodu a kojení

1. listopadu 2016 v 9:00

v mateřském centru Plzeňské panenky

Sady 5. května 8, Plzeň

Přijďtě si poslechnout nebo možná i sdílet porodní příběhy.

Těší se Lucka

 

Proč miminko nepřichází

20160725_081001Milé ženy,

srdečně Vás zvu na 2. setkání z cyklu

RADOST BÝT ŽENOU

tentokrát na téma

PROČ MIMINKO NEPŘICHÁZÍ

dne 4. října 2016 v 9:15 hodin

v mateřském centru Plzeňské panenky, Sady 5. května 8, Plzeň

Zvané jsou ženy, které na miminko toužebně čekají, ale i ty které se dosud nerozhodly, jestli je pro jeho přivítání ten správný čas.

Vítané jsou i ženy s dětmi, které na své dítě nějaký čas čekaly. Ráda se s Vámi podělím o svůj příběh. Je to příběh porodní asistentky, která sama nemá vlastní děti a přesto se cítí být šťastná a naplněná.

Prosím přijďte prolomit bariéru mlčení a třeba se i podělit o svůj příběh. Každá jsme jiná, máme jiný osud a jiné poslání. Ne všechny ženy musí být matkou.

 

Radost být ženou

20160725_081001Poslední možnost setkat se v rámci cyklu seminářů

Radost být ženou

s Lucií Kašovou v mateřském centru Plzeňské panenky, z.s.

  • První seminář již 6. 9. 2016 na téma 7. fází dospívání

Povídání o tom, jak provést svoji dceru složitým obdobím dospívání. Zároveň vzpomeneme, jak jsme dospívaly my a co bychom již nechtěly u našich dětí opakovat.

  • 4. 10. 2016 Proč miminko nepřichází

Možná máte kolem sebe ženy, které si dítě toužebně přejí, ale miminko stále nepřichází. Povídání o tom, jaké mohou být důvody a jak se ke své bezdětnosti postavit. Je dobré znát vějíř možných řešení. Výhody a nevýhody jednotlivých postupů a pak mít lepší možnost se rozhodnout právě tak, jak je pro konkrétní ženu optimální.

  • Poslední seminář v Panenkách neznamená, že bychom se nemohly potkávat i nadále. 1. 11. 2016 Užitečné rady o těhotenství, porodu a kojení

Jaká je současná situace v českém porodnictví? Proč je dobré se na porod připravit? Jaké jsou možnosti a jak si vybrat tu pravou?

Začátek programu vždy v 9:15 hodin v Sadech 5. května 8, Plzeň. Předpokládaný konec v 10:45 hodin.

Vstupné je jako obvykle v Panenkách 50,-Kč pro dospělého a jakýkoliv počet dětí zdarma. Občerstvení a hlídání dětí, abyste si seminář mohly v klidu užít, je zajištěno.

Na viděnou se těší Lucie Kašová

 

Slamáček pro ženy

Již drzenyFB3uhé setkání žen v překrásném prostředí uprostřed přírody v slaměno-hliněném domku Lesní školky Berounka v Druztové.
 
Ve čtvrtek 12. 5. 2016 od 19 do 21 hodin.
 
První setkání v březnu bylo moc příjemné a tak jsme se rozhodly, že znovu odložíme stres, shon a běžné starosti a prožijeme 2 hodiny v přítomnosti, v bezpečném prostředí stejně naladěných žen tak, jak se ženy setkávaly od nepaměti.
 
Prosím o nahlášení účasti kvůli kapacitě slamáčku na telefon 775 322 729.
Těší se Lucka Kašová