fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Umění babictví

Umění babictví

Umění babictví

  • 27.05.2020

Být porodní bábou je vic než profese, je to poslání, které když uslyšíme ve svém srdci, nás volá na celoživotní cestu. Na cestu těch, kdo s pokorou stojí u Brány mezi světy a s láskou, důvěrou a úctou se stávají rukama Života, které touto bránou provází ženy na cestě k mateřství a nové bytosti do jejich milující náruče.

 

Babické umění je staré jako lidstvo samo. Umění péče o ženy a jejich děti během těhotenství, porodu a v raném mateřství, ale i v dalších fázích života, se po staletí předávalo z generace na generaci. Každá porodní bába celý život sbírala zkušenosti a pečlivě střežila svá tajemství, jak pomoci, když bylo třeba. Každá kultura má své tradiční pomocníky. U nás to jsou hlavně bylinky, v Mexiku třeba reboza. V posledních letech si v kufříku porodních bab našly své místo také homeopatika, Bachovy esence nebo esenciální oleje.

 

Žijeme v době, kdy máme to štěstí sdílet tyto vědomosti s moudrými ženami* z celého světa a ve vzájemném propojení péči o ženy obohatit i o nejnovější vědecké poznatky a pojmout ji vskutku celistvě, tak aby byla co nejvíc respektující, laskavá a bezpečná.

 

Největším pokladem v srdci každé porodní báby je však neochvějná důvěra. Důvěra v Život, v moudrost rodící se bytosti, a v přirozené umění ženského těla přivést dítě na svět s podporou nekonečné síly života, která ji v tu chvíli prostupuje a mění v matku.

Cestu porodní báby bychom rády s Vámi sdílely ve škole Umění babictví, kde se budeme zabývat všemi těmito a mnoha dalšími tématy.

* "sage femme" neboli moudrá žena je krásný francouzský název pro porodní bábu ;)

 

Pro koho je škola určená? Pro všechny, které toto téma volá:

- Pro porodní asistentky, které by si své zdravotnické vzdělání chtěly rozšířit i o další rozměr a možnosti provázení žen obdobím kolem porodu.

- Pro Duly, které si potřebují spojit své zkušenosti se základy anatomie a fyziologie a rozšířit možnosti, jak ženu efektivně podpořit.

- Pro ženy, které prošly bránou mateřství a pociťují volání jí provázet dalši nastávající matky.

- Pro všechny ženy, které cítí touhu pomáhat a pečovat nejen o rodící ženy celostním způsobem.

 

VŠECHNY KDO CÍTÍTE VOLÁNÍ, JSTE ZVÁNY DO KRUHU. SPOLEČNĚ OŽIVÍME TRADICI BABICTVÍ V NAŠICH ZEMÍCH.

Začínáme v září 2020

13-ti setkáními (11 třídenních /pá – ne/ a 2 prázdninových pětidenních) Vás bude provázet náš sladěný a zároveň různorodý tým žen, které se potkaly na této Cestě a několik zkušených porodních babiček ze zemí, kde tradice babictví přežila staletí a je stále uznávaným uměním. Účast přislíbily:

Angelina Miranda Martinez (Mexiko)

Rocío Alarcón (Ekvador / UK)

Deborah Febbs (UK / Španělsko)

a na dálku on-line naše milovaná učitelka Marisa Alcalá

 

Každý blok bude obsahovat, kromě teoretické části, také část praktickou a prožitkovou. Během dvou let vytvoříme společný bezpečný kruh, kde se budeme ladit, na cestě k sobě a své ženské moudrosti, procházet hlubokou proměnou, učit se jedna od druhé a stávat se citlivějšími a vnímavějšími k okolí i ke své intuici a k proudu Života jehož jsme součástí.

 

Jestli v srdci slyšíte volání vykročit s námi po této cestě, napište nám na skola.babictvi@gmail.com Ozveme se vám s podrobnějšími informacemi o konceptu, lektorkách a nabídkou termínu osobního setkání.

 

Těšíme se na Vás ❤

za babský tým

Katcha Kotková, Lara Alegría, Alice Madlen Kohlerová a Lucka KašováFacebook Twitter