fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Radost být ženou III - poděkování Panenkám

Radost být ženou III - poděkování Panenkám

  • 1.11.2016
  • Plzeňské panenky Sady 5. května 8, Plzeň

Užitečné rady o těhotenství, porodu a kojení - tentokrát je to spíš o loučení.

 

Milé Plzeňské panenky!

Poprvé jsem o mateřském centru Plzeňské panenky slyšela někdy v roce 2011, kdy si jej vybraly dvě studentky porodní asistence pro svoji praxi. O rok později jsme na katedře prvně pořádaly festival Cesta ženy – matky. Tento festival podpořil i Magistrát Města Plzně, stejně jako Plzeňské panenky a tak díky Karolině Vodičkové došlo k našemu prvnímu setkání. Pamatuji si na množství otázek na mé postoje, názory… Bylo zřejmé, že Panenkám na výběru lektorů hodně záleží. Já byla tenkrát plná nadšení a tak se stalo, že jsme si plácly. Nejprve jedna přednáška Cyklus v životě ženy, další rok už čtyři přednášky Příprava na porod a mateřství a pak už následovaly cykly přednášek Radost být ženou, Radost být rodičem a letos opět Radost být ženou II.

Do Panenek jsem se vždy těšila. Nikdy nebylo jisté, kolik přijde posluchačů a jací budou. Mám ráda, když se nějakou mírou účastníci zapojí a všichni jsme pak obohaceni různými příběhy a zkušenostmi. A tak to v Panenkách vždy bylo. Obvykle jsme přetahovaly stanovený čas o desítky minut. Setkání mi naplňovala a dávala pocit, že předávám něco, co v naší společnosti dosud není zcela samozřejmé a zakořeněné a přece to jsou informace staré jako lidstvo samo. Vnímala jsem, že otevíráme témata, která od pradávna ženy znají, jen je ve shonu a stresu všedních dnů někam založily.

Milé Plzeňské panenky, gratuluji Vám k 18 narozeninám. Odrostly jste dětským střevíčkům a tak nastal čas se rozloučit a jít dál. Děkuji Vám, že jsem s Vámi mohla 5 let jít společnou cestou. Děkuji Vám, že jste mi daly příležitost, děkuji Vám, že jsem díky Vám potkala úžasné, sebevědomé a krásné ženy. 

Každé loučení je trochu smutné, ale dává nám naději, že zase přijde něco nového, krásného. Všem, kteří měli tu čest a stali se Plzeňskými panenkami, přeji nová tvořivá setkávání zase někde jinde, jindy a s jinými lidmi, tak, aby Plzeňské panenky mohly v těchto setkáních dál žít.

Lucka Kašová

 

 

 Facebook Twitter